w przypadku problemów skórnych, warto wybrać się do dermatologa. Taki odstęp czasu pozwoli lekarzowi na znalezienie, wprowadzenie i zrealizowanie odpowiedniego leczenia. Wiele osób zgłasza się z problemami skórnymi do kosmetyczki czy dermatologa zdecydowanie za późno, np. miesiąc przed ślubem. W tak krótkim czasie najczęściej niemożliwe jest uzyskanie poprawy, gdyż proces ten wymaga czasu. Dodatkowo, istnieje szereg zabiegów, które wykonuje się w określonych porach roku i niemożliwe jest przeprowadzenie ich np. w miesiącach letnich (a takowy zabieg mógł by dać świetne rezultaty i w ten sposób zabieramy sobie szansę skorzystania z niego). Warto wziąć to pod uwagę.
Szczególną uwagę także należy zwrócić na zabiegi inwazyjne, np. oczyszczanie twarzy. Powinno się je wykonać najpóźniej 2 tyg. przed imprezą, gdyż podczas tego typu zabiegu istnieje ryzyko pogorszenia się stanu cery. Jeśli nie zostawimy odstępu czasu do tego szczególnego dnia, może się okazać, że nasza skóra wygląda jeszcze gorzej, niż wcześniej.
JAKIE ZABIEGI WARTO WYKONAĆ KILKA DNI PRZED ŚLUBEM?
- 1-2 dni przed warto zrobić peeling twarzy i nałożyć maseczkę. Szczególnie fajną opcją jest skorzystanie z pakietu zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka wykona porządny demakijaż, peeling, masaż twarzy, szyi i dekoltu i na koniec nałoży maseczkę dostosowaną do potrzeb skóry. Należy mieć na uwadze, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia takich zabiegów, ale zanim położymy się na łóżku kosmetycznym, powinna zostać przeprowadzona specjalna ankieta. Dzięki niej dowiemy się, czy będziemy mogły skorzystać z takich dobrodziejstw.
- dużą uwagę należy przywiązać do pielęgnacji ust - od czasu do czasu zrobić im peeling (np. za pomocą szczoteczki do zębów lub połączenia miodu z cukrem) i codziennie używać balsamów odżywczych. Na suchych, spierzchniętych ustach żadna szminka czy błyszczyk nie będzie się dobrze utrzymywał i nie będzie super wyglądał.
- regulację i hennę brwi i rzęs powinno się wykonać ok. 3-4 dni przed ślubem (nie zapominając o wcześniejszej próbie uczuleniowej!). Taki odstęp czasu pozwoli cieszyć się optymalnym efektem bez obawy o utrzymanie się ewentualnego podrażnienia po regulacji. Dodatkowo pamiętajcie o właściwej kolejności wykonania zabiegu - najpierw należy nałożyć hennę, potem rozpocząć wyrywanie włosków.
- manicure i pedicure najlepiej zrobić dzień przed ślubem, gdyż następnego dnia po prostu nie ma już na to czasu (wiadomo, że paznokcie po malowaniu muszą mieć czas na wyschnięcie). Dodatkowo będzie to fajna chwila wytchnienia w przedślubnej gorączce.
- niby banalna rada, ale zbyt często o tym zapominamy - należy pamiętać o regularnym piciu płynów (najlepiej wody). Woda oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga pielęgnację zewnętrzną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielki wpływ na stan naszej skóry ma picie wody. Dzięki niej staje się ona nawodniona, jest mniej podatna na przesuszanie.
PRZED ŚLUBEM UNIKAĆ:
- inwazyjnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym i w domu
- nie używać samoopalacza
- nie opalać się
- nie testować nowych kosmetyków
- jeśli jakieś składniki pokarmowe nam szkodzą - nie spożywać ich
- nie spożywać ciężkiego, wywołującego wzdęcia oraz śmieciowego jedzenia
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED NAŁOŻENIEM MAKIJAŻU?
- skórę należy przygotować na przyjęcie makijażu. Najlepszą opcją dla nas jest unikanie jakiegokolwiek makijażu przed tym właściwym. Wcześniejsze nałożenie podkładu czy pudru oraz podkreślenie oczu wiąże się z ryzykiem wystąpienia podrażnień. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że demakijaż podrażnia skórę - zanieczyszczenia zostają usunięte w sposób mechaniczny. Szczególnie wrażliwe są oczy i ich okolice. Podczas demakijażu ( a musi on zostać wykonany bardzo dokładnie) pocieramy skórę oczu wacikami, które jednak rysują te okolice i zwłaszcza u wrażliwców może pojawić się nadmierne łzawienie zewnętrznych kącików oczu, a czasem nawet połączone z pieczeniem. W takiej sytuacji nawet najbardziej delikatne wykonanie makijażu dodatkowo podrażnia te miejsca, co będzie skutkowało strugami łez rozmazującymi cienie położone na dolnej powiece i kącikach oczu. Z tego powodu w tym dniu lepiej przestawić się na wersję sauté.
- przed aplikacją kosmetyków kolorowych należy skórę oczyścić bardzo delikatnie, najlepiej jakimś płynem micelarnym ( efektywniej oczyszcza bez podrażniania mechanicznego) przeznaczonym dla skóry wrażliwej i alergicznej ( a najlepiej, jakby to był kosmetyk, który jest już znany skórze przyszłej panny młodej). Po oczyszczeniu należy użyć toniku, który wyrówna pH skóry (w niektórych sytuacjach można zastąpić go wodą termalną lub płynem micelarnym).
Na koniec należy zaaplikować delikatny krem przeznaczony do danego rodzaju skóry ( i znów najlepiej, żeby to był produkt przetestowany wcześniej lub w przypadku jego braku polecam sięgnąć po lekki krem nawilżający przeznaczony dla alergików i wrażliwców ).
- w przypadku, gdy z zabiegania przyszła panna młoda nie zrobiła wcześniej peelingu skóry twarzy i jest ona pokryta drobnymi suchymi skórkami, można wykonać delikatny peeling. W tym celu dobrze sprawdzają się waciki peelingujące. Po takim mini zabiegu skóra będzie gładsza i dzięki temu dłużej utrzyma się na niej makijaż. Mimo to, lepszą opcją jest zrobienie dokładnego peelingu 1-2 dni przed ślubem - skóra będzie wygładzona i nie będzie trzeba obawiać się zaczerwienień wynikających z podrażnienia.
Uwaga! U osób posiadających bardzo wrażliwą skórę nie wolno wykonać takiego peelingu, a szczególnie w dniu ślubu. W tym przypadku lepiej skupić się na właściwej pielęgnacji kilka dni wcześniej.
- wykonać delikatny peeling ust i nasmarować je potem balsamem odżywczym.
- wyspać się! Nic tak dobrze nie odświeża spojrzenia jak właściwa dawka snu.
- zjeść zdrowy, lekki posiłek i unikać ciężkich pokarmów.
Komentarze
Prześlij komentarz